luni, 17 octombrie 2011

Cel mai rapid lucru de pe pamant...

Un reporter intervieveaza 4 intelepti, cu privire la o chestiune cat se poate de importanta:
       "Care este cel mai rapid lucru de pe Pamant?"


Iata raspunsurile:
  • Primul: GANDUL - "Gandesti instantaneu, fara sa iti dai seama... Pac! Ai gandit!!!"
  • Al 2-lea: CLIPITUL - "Clipim instantaneu! Fara sa gandim macar ca o facem! Simplu si rapid"
  • Al 3-lea: APRINDEREA BECULUI - "Apesi intrerupatorul si ai lumina... Se produce instantaneu... nici nu apucam sa ne gandim sau sa clipim macar... Se produce cu o viteza uluitoare... Nici nu se poate calcula macar..."
  • Al 4-lea: - "Pai cum sa va spun... Pana azi dimineata puteam da orice alt raspuns... Sa va explic: De dimineata am avut urgenta nevoie la toaleta... Diaree... S-a produs dintr-o data... Nu am apucat nici sa ma mai gandesc, nici sa clipesc sau sa mai aprind lumina... Am facut pe mine instantaneu..."


Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu